| aigi1 a întrebat:

Ce pot face ca sa mi se desfunde nasul bine dar fara picaturi sau medicamente ca se consuma repedestraight face dau funda plzz

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| bistriteanul a răspuns:

Fa un dus fierbinte, cat de fierbinte poti! Ti se va desfunda pe loc nasul, la fel am facut si eu!

6 răspunsuri:
| luciana200972 a răspuns:

Eu folosesc olinth, dar fiinda nu vrei picaturi incearca cu bomboane/guma cu eucalipt, si incearca sa iei ceva pentru raceala, ai grija sa nu fie sinuzita. pup

| BRG a răspuns:

Un masaj reflexo, dacă ști unde sănt punctele, nasul este situat pe degetul mare de la picior, dar nu chiar în mijlocul degetului, ci pe margine.

| micutadhampir a răspuns:

Fierbi apa cu sare pana da de cateva ori in clocot, apoi, cu mare grija stai deasupra recipientului si iti acoperi capul cu un prosop curat, astfel incat sa inhalezi aburul cu sare. Te desfunda garantat.

| SmoKKe19 a răspuns:

Un pumn bine plasat cred ca ajutabig grin laughing

| Mitzura92 a răspuns:

Eu stiam cu lamaie. mirosi lamaie. si nu da dependenta

| AntonyJacob a răspuns:

Ti un servetel la nas si iti ti respiratie, la mine merge...serios