| anonim_4396 a întrebat:

Cum scap de atacul de panica?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
| 0vidius a răspuns:

Cere ajutorul unui psiholog sau du-te la un medic psihiatru sa iti dea un tratament daca ai nevoie

| Bellatris a răspuns:

Apeland la ajutorul unui medic. El stie cel mai bine.

| curlyhair a răspuns:

Nu te mai panicalaughing
scuze...happy

| IWillNotBeFalseInWhoIAmAsLongAsBreathe a răspuns:

Incercad sa te apropii de acele lucruri care te inspaimanta si incetul cu inceutl nu o sa mai fi panicata happy

| picolini a răspuns:

Sufar de atacuri de panica de cativa ani... in primul rand reunta la cafea, dulciuri, tot ce te poate agita. Bea ceai de lavanda sau valeriana. acestea fac minuni. Multe fructe, fa exercitii de relaxare, intinde-te pe pat si asculta muzica de relaxare cca 15-20 de minute, si fa sport. te asigur ca o sa te ajute. si e neaparat a vb cu cineva despre chestiile astea un psihiatru sau psiholog.

| IePuRaShUtAu a răspuns:

Pai ca sa scapi de atac de panica trebuie sa iei pastile multe de inima mai ales (daca ai probleme cu inima e mai grav) si trebuie sa nu calatoresti cu avionu sau vapor bine depinde si de ce faci atac de panica adica de ce te panikezi (daca te panichezi cand esti in apa la mare nu trebuie sa mai faci lucrul alal). Fundaaaa plizzzzz :X:*

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pot vedea daca cuneva mi-a respins cererea de prietenie pe facebook? si daca nu a respins-o dar nu a dat acc si am anulat-o o pot retrimite? funda!