| KindKid17 a întrebat:

Cum scap de cearcanele din zona ochilor? Arat de parca am fumat ceva stricat si n-am dormit 3 zile. Dar eu am suficienta odihna. Doar e vacanta

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Si daca dormi prea mult pot aparea cearcane.

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Sunt recente? Sau le-ai avut mereu? Pentru ca cearcanele se pot mosteni.

| asuari a răspuns:

Bea foarte multe lichide. În acea zonă pune pliculețe de ceai, ulei de măsline sau felii de castravete. Poti cumpăra apă de trandafiri, mixtură de migdale și miere.

| Ceva_Aura_1988 a răspuns:

Taie doua felii dintr-un cartof si puneti-le pe ochi inainte sa te duci la culcare 20-30 de minute. Nu te astepta ca in prima dimineata sa nu le mai ai, dureaza o saptamana.
De asemenea, bea apa. Se pare ca lipsa apei in organism face fel de fel de ravagii.