| ρЯíи¢ėšš a întrebat:

Cum scap de cosuri natural dau fundita mersi de sfat

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca sa nu mai te machiezi un timp si sa iti cureti tenul de vreo 2-3 ori cu servetele umede. Apoi, sa iti cumperi zineryt de la farmacie, si sa te dai cu el de 2 ori (dimineata si seara, inainte sa iti cureti bine bine tenul). Ai sa vezi ca in doua saptamani, iti va trece.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cel mai eficient este sa cumperi argila de la farmacie, o amesteci cu putina apa, si in fiecare zi timp de o sptamana iti faci masca (20-30min) iar dupa in saptamana urmatoare doar de 2 ori la un interval de 3 zile (ex. luni si joi)... face minuni. SAU iaurt amestecat cu miere si banane masca 15 minin fiecare zi timp de o saptama. FAC MINUNI:d

Răspuns utilizator avertizat
| svmoinesti a răspuns:

Salvia si busuiocul sunt bune impotriva accneei. "Trei frati patati" de asemenea, cu floarea din urma poti sa faci o tinctura (lasi planta sa se macereze in alcool).

| stivi a răspuns:

Ar fi fost bine sa spui ce varsta ai
Eu pe la 15 ani am avut, bine nu multe, insa nefacand nimic intr-un an mi-au trecut
Acum am 18 insa nu am niciunul
Ce pot sa-ti zic, cu siguranta ar trebui sa fii consultata de un medic
Am o amica care i-a aparut asa dintr-o data si normal s-a dus la medic
Asta trebuie sa faci si tu! Bafta! >big grin