| sha1dow202 a întrebat:

Cum scap de cosuri? Sfaturi rapide si clare

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Gasesti sfaturi competente aici http://pasagera.ro/category/acnee

| AdelinaC a răspuns:

Eu am folosit Mibazon si Triderm si asa mi-au trecut

| noktambul a răspuns:

Clar si la obiect : incepe-ti viata sexuala!

| MeimeiPinguinu a răspuns:

Tzau
Am dat de multe ori raspunsul acesta si unii utilizatori mi-au trimis mesaj inapoi cum ca produsul e foarte bun.Eu cand aveam cosuri foloseam Lara Super il iei de la farmacie cu 5.5 lei si te dai cu el de 2 ori pe zi o data dimineata si o data seara.Imi curat fata cu ceai de musetel, maicamea si mai multe persoane in varsta pe care le cunosc cand erau mici mi-au povestit ca se dadeau cu ceai de musetel ca sa aiba fata curata si, si acum o au.Ti-as sugera si sapun antibacterial ori ce dermatolog iti va recomanda. Sper ca ti-am fost de folos.Succes happy

| Lolo_5869 a răspuns:

Pentru mine a functionat o combinatie de tratamente, mai mult sau mai putin babesti. La dus am folosit ca exfoliator bicarbonatul de sodiu ( din acela care se foloseste la prajituri, costa in jur de 1.5 lei pliculetul, din care am facut o pasta adaugand apa peste el), dupa dus nu m-am sters cu prosopul pentru ca e dur si poate agrava acneea, am lasat apa sa se usuce singura. Dupa ce s-a uscat am sters pielea cu dischete demachiante pe care le-am imbibat in apa oxigenata, dupa ce s-a uscat apa oxigenata am aplicat in strat subtire crema antiacneeica de la vivanatura ( aprox. 7 lei ) pe care am lasat-o pana la urmatorul dus pe piele, ca pe o masca. Acneea mi s-a dus in totalitate, insa au ramas niste pete maronii pentru care am folosit crema Dermoprop ( aprox. 7.5 lei ) si mi s-a parut ca rezultatele au aparut chiar dupa 2-3 zile. Am facut un dus dimineata si unul seara dupa care am aplicat tot acest ritual. Stiu ca vi se pare ca mi-a luat o groaza de timp, dar eram disperat si nu mi-a luat mai mult de o jumatate de ora - 45 de minute. Tin sa precizez ca eu am avut probleme cu acneea pe spate, in special, dar si pe fata. Dupa muuuulte tratamente chimice de la farmacii fara niciun rezultat, am inceput sa ma documentez pe net si apoi am intrebat de cele doua creme la plafar. Eu am facut aceasta combinatie, si la mine a functionat, acum nu stiu la altii... Totusi am inceput sa cred ca medicina asta cu care ne-am obisnuit toti nu e cea mai potrivita, la mine nu a dat roade, produsele naturale au functionat intr-o perioada relativ scurta. Acum, daca acneea este fffff severa trebuie sa consulti, obligatoriu, un medic(desi nici la mine nu a fost o forma prea usoara, si cunosc o ruda care a mers la medic si i-a ars fata din cauza produselor chimice folosite, insa acneea poate fi cauzata si de alte chestii, cum ar fi chisturile ovariene).

| AnYtZzA a răspuns:

Sh eu am cosuri am incercat mai multe metode dar in ultimul timp am inceput sa imi dau ca nivea sh vad ca imi trece...dar acum depinde