| anonim_4396 a întrebat:

Cum scap de durerea de masea, pe loc im momentul durerii?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
10 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Stiinta a dovedit ca numai lovindu-te puternic in alta parte a corpului, poti eclipsa astfel durerea de dinti! Dar ia mai bine un Nurofen, sau ceva de gen! Sau du-te la dentist!

aqualuna
| aqualuna a răspuns:

Depinde acum si din ce cauza te doare, daca ai carie poti introduce acolo un cuisor(mirodenie) strivit...algocalmin fiole... putin alcool, dar cel mai bine o vizita la stomatolog.

| iuliancico a răspuns:

Pe moment Aulin, apoi musai la dentis

| demonel a răspuns:

Ia mai bine un ketonal caeste special pentru ameliorarea durerii

| crd7 a răspuns:

Trebuie sa te speli des pe dinti asa face varumiu big grin

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Fratele meu nici eu nu stiu cum sa scapi si pe mine ma doare o masea de nu stiu ce este cu mine am fost la dentist mi-a scos 6 n3rvi si acum au trecut 2 ani si iar ma doare nu stiu ce sa fac ma duck maine sa o scot asta este trebuie sa infrunti si dentistu curaj nu disperati! nu va temeti de dentist

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Te dai cu capu d un stalp cade si ai scapatsmugsmugsmug asa face varamiurolling on the floorlaughinglaughinglaughinglaughinglaughinglaughinglaughinglaughing Lol

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mergi la stomatologcrying

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai ia un cub de gheata si freca-l intre degetul mare si cel aratator si iti alina durerea dar e ceva de moment dupa neaparat trebuie sa te duci la medic

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mai bine ia augumentin