| dyana99scumpick a întrebat:

Cum scap de durerea de masea?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| znstr a răspuns:

Ia un nurofen sau un ketonal(asta e mai puternic) si tine ceva cald acolo in permanenta. Evita schimbarile astea de la mancare/bautura fierbinte la rece, nu face gargara puternica cu apa rece cand te speli pe dinti si ai grija cum mananci pe maseaua respectiva. Daca te jeneaza rau si durerea se duce spre tampla/cap, inseamna ca a ajuns infectia aia la nerv si trebuie scos. Mergi la medic, faci o radiografie la maseaua respectiva si daca e sa-ti lucreze ceva, te anesteziaza. Pupici!

| Dilavia a răspuns:

Pastila minune care la mine a functionat mereu eu daca nu am aceasta pastila in casa mor o am mereu la indemana in orice caz este buna! se numeste paracetamol ozone in juma de ora trece sti cat de buna e ia doar o pastila nu ia jumatate sau doua si daca mai te doare ia dupa 8 ore alta pastila dar te asigur nou o sa te mai doara are efect de 24 de h

| pisicutza1scumpii a răspuns:

Maseaua tb lasata in pace!

| Xx0Elly0XxBby a răspuns:

Pai o tragi la un dentist sau ti putin de tuica la ea sau chesti deaste succest funda?

| DaughtryGirl a răspuns:

Aulin,nurofen,ketonal sau cel mai bine dentist big grin