| anonim_4396 a întrebat:

Cum scap de grasimea de pe burta? Ceva exerciti fizice?

Funda happy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| noktambul a răspuns:

De grasimea de pe burta se scapa cel mai greu. In cat timp ai pus grasimea aia pe burta? Iti va trebui cel putin dublu timp sa o faci sa dispara. Asta este este! Nu iti trebuie doar exercitii fizice. Trebuie sa iti insusesti in primul rand niste obiceiuri alimentare corecte. Specialistii spun ca de burta nu scapi la sala, de burta scapi in bucatarie. Asa ca, un sfat pentru inceput, sfat pe care sa il iei in considerare (daca vrei) pana la sfarsit : mananca de doua ori mai putin ca pana acum si fa miscare de doua ori mai mult decat ai facut pana acum. Mancare : papa bun, fara prajeli prea multe, fara mezeluri de magazin, fara fast-food, chips-uri, sticks-uri si alte crantzanele. Fructe si legume cat incape. Miscare : nu obligatoriu niste exercitii intr-un cadru organizat (sala de ex sau niste exericitii dedicate pentru abdomen) ci miscare adevarata, naturala pur si simplu : mers pe jos in pas alert, alergari usoare, bicicleta, fuga dupa minge cu prietenii de cel putin doua ori pe saptamana (fotbal, baschet, ce va place.). Nu evita exercitiile fizice usoare dimineata, 10 minute de "gimnastica de inviorare" : da din brate, fa cateva aplecari, extensii, genoflexiuni si ce iti mai trece prin cap. Primele dimineti repetitii de cate 4-5, in saptamana urmatoare cate 7-8 din fiecare, apoi 10, dupa aia faci cate te simti bine. Deci : combina o alimentatie corespunzatoare cu activitatea fizica. Rabdare, succes si sanatate maxima iti doresc

| SweetLolipop a răspuns:

Abdomene...dieta dukan,dieta cu mere,dieta cu apa, flotari, genoflexiuni.si eu am aceeasi problema...

| RainbowNeos a răspuns:

Cred ca suntem in aceeasi situatie; ar trebui sa faci abdomene mereu pana iti simti muschii burtii. abdomenu. incordat si pana transpiri( e bine s sa alternezi cu alte exercitii) sper sa ai rabdare.ca eu nu prea am. bafta!winking

| missClumsy a răspuns (pentru RainbowNeos):

Nu este chiar indicat sa faci multe abdomene. In timp o sa suferi de dureri de spate. Happened to me.