| anonim_4396 a întrebat:

Cum scap de mirosul urât al gurii, mai ales de dimineata?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Seepty a răspuns:

Mesteca o guma sau spalate pe dinti.

| Madayna a răspuns:

Te speli pe dinti si dupa folosesti o apa de gura iar mai tarziu poti mesteca o guma.

| Bøøgey a răspuns:

Te speli pe dinti si folosesti Listerine.

| Daalalifnuunalif a răspuns:

Buna, de multe ori mirosul urat din gura, nu provine tot timpul d ela nespalatul pe dinti care trebuie sa-l faci seara inainte de culcare. De multe ori, mirosul urat, poate proveni din stomac de la mancarea ce o mananci seara, nu manca prea tarziu. Sau, mirosul urat din gura, poate da semne ca poti avea viermi intestinali, sau poate chiar de la dintii nespalati. Este bine sa faci un consult medical totusi.