| Miky a întrebat:

Cum scap mai repede de o maesea umflatasad

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
15 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Printr-o vizită la medicul stomatolog.
Pa, pa.

| mgtow a răspuns:

Mergand la odontolog.

| Justmed a răspuns:

Amoxacilina de 500 de4 ori pe zi odata la 6 ore+ibuprofen de 200 3 pe zi ...tratamentul il ti 5 zile si iti trece garantat

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Rezista sa ti-o scoata pe viu. Eu am facut asa si am scapat. Dar sa stii ca e dureros!

| AdrianaSmileBă a răspuns:

Pai ia agocalminhappy
daca nu vrei sa mergi la dentisthappy

| xVicky a răspuns:

Cel mai indicat este sa mergi la un odontolog, iar el iti va spune daca mai are rost sa-ti pastrezi maseua in gura sau nu.

| Incarcare a răspuns:

Pai mergi la dentist, sau pune pe o vata spirt, si tine vatastrand intre maseaua care te doare si ceilalti dinti [: Am avut si eu o problema asemanatoare si mi-a trecut

| Vladuthz a răspuns:

Te duci la denstist

| CRAZYafterYou a răspuns:

Bea ceai de urzica

| Diana90 a răspuns:

Dai un pumn

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mergi la farmacie si cumpara macar cel putin circa 20 pastile ampicilina, nu uita sa ceri cele mai slabe.
Trebuie sa iei minim 20 pastile, evident cate una la 6 ore nu toate odata, daca nu iei minim 20 nu este recomandat sa iei tratament cu aceste pastile!
Iei cate una la circa 6 ore, programeaza-ti telefonul sa nu uiti, apoi mergi la un medic stomatolog sa-ti trateze maseaua respectiva.

Nota - Daca simti ai alergii, ameteli, greturi, varsaturi, intrerupe medicatia si mergi la medicul de familie cat mai repede posibil.
Pana dimineata o sa simti deja ca se lasa.

| TarkaN a răspuns:

Scoateo cu mana trage de ea eu asa am facut m-am chinui vreo 30 de minute dar apoi m-am bucurat ca am scos-o

| candyman_1746 a răspuns:

Amoxicilina, scapi in 3 zile max, depinde de abces! 1 la 12 h

| Mihaela_6236 a răspuns:

Du-te la dentist si spune-i sa tio scoatawinking

| XCocaineExcesLovUX a răspuns:

Pai Miky ai putea merge la dentist eu stiu... poate acolo iti va da mai multe sfaturi si sa nu iti fie fricawinking