| radu655555555 a întrebat:

Cum scapi de matreata?
Am incercat sampon, otet dar degeaba.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| HadesSs a răspuns:

Poate fi si pe baza de stres.Incearca sa elimini daca ai vreun stres major in viata ta sau o cauza a oboselii si sa te obihnesti. La sampon la mine a functionat Head & Shoulders Menthool dar acum depinde de la organism la organism.

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Probabil este vorba de o dermatita seboreica, si atunci ai avea nevoei de un sampon cu nizoral, cumparat de la farmacie sau mers la un dermatolog pentru tratament serios.

| sierra1 a răspuns:

Din tot ce am mai citit și auzit, nicicum!
După ce încetezi tratamentul (utilizarea unui produs), mătreața revine