| albinuta1507 a întrebat:

Am o problema cu mătreața, si nu scap in niciun fel de ea, am incercat si cu oțet, si cu sampoane anti-mătreață si niciun rezultat.Ce mi-ați recomanda sa fac. Si am mai auzit ca daca te speli cu sampon de barbati scapi de mătreață

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Uxellodunon a răspuns:

Matreata e de mai multe tipuri si trebuie tratata ca atare. (Bucati de piele, cruste/ sebum uscat etc)
Un dermatolog poate sa isi dea seama de cauza ei si sa iti recomande un tratament potrivit. Nu te mai baza pe auzite, ca asa ajungi sa-ti dai cu toate prostiile pe cap.

2 răspunsuri:
| AdelinaC a răspuns:

Eu am scapat cu sapun de sulf

| Freya1 a răspuns:

Du-te la farmacie si vezi ce poate sa iti dea daca nu la un dermatolog.