| CatMeadow a întrebat:

Cum doamne scapi de febra musculara?

5 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Cu aspirina!

| 愛日本 a răspuns:

Să nu faci sport, efort.

| carpediem a răspuns:

Daca ai facut febra la sala te duci in continuare, faci serii cu repetitii multe 25-30, max 5 serii/ pe grupa musculara, si jumatate de incarcatura din cat faceai la antrenament. Pe vremea mea exista un unguent Revulsin care ajuta. Mananca dulce, bea apa mai multa decat de obicei ( nu cola etc. ) sau compoturi.Aspirina egal cu zero.Frectii la picior de lemn. Si plimbate mult, fa miscare, alearga dar nu face efort intens, totul moderat. Bafta.

| Lanyshorta a răspuns:

Poti sa bei o aspirina sau sa iei o lingura de zahar, cum vrei tu.

| stefanradu a răspuns:

Salut Like,

Am scris un articol interesant despre febra musculara, ce este, de ce apare, si cum poti sa scapi de ea.
Il gasesti aici:
http://hunkbody.ro/febra-musculara-ce-este-si-cum-scapi-de-ea/