| marlena2000000 a întrebat:

Cum scarp de Herpes la buza?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| ZuzaTA a răspuns:

Hei kiss Eu cand aveam herpes la buza imi cumparam un unguent de la farmacie "Aciclovir" si imi treceahappy nu este deloc scumpwinking Iti recomandwinking

7 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Aplică tinctură de propolis.
Pa, pa.

| anss23 a răspuns:

Incearca sa folosesti tinctura de brad sau de propolis.happy

| Alexandra123456 a răspuns:

La farmacie este acea crema numita "Acicolvir" si este foarte buna. Sau mai sunt acele leucoplasturi numite "Compeed Leucoplast".[Sper ca ti-am fost de ajutor happy. ]

| Katherineeeeee a răspuns:

Tinctura de propoliswinking

-gasesti la farmacie!:X

fundita merit?

| StephanySteff a răspuns (pentru Katherineeeeee):

Buna big grin. Iti recomand sa te duci la o farmacie, si sa intrebi acolo. Se gasesc o multime de unguente, sau niste 'plasturi' speciali. :*

| anileda95 a răspuns:

Buna.si eu ma confrunt de cu acesta problema. odata ce ti-a aparut nu poti sa scapi intr-o zi.in cateva zile.te poti da cu Aciclovir deoarece usuca si herpesul va trece mai repede.degeaba incerci cu tot felul de remedii naturale.nu prea au efect.iti dau insa un sfat:cand simti ca iti apare herpesul dimineata te dai cu ceva Aciclovir este bun chiar si pasta de dinti ceva care sa usuce si iti garantez k nu iti va mai aparea.pana seara va disparea. sper ca ti-am fost de folos:*

| soniad a răspuns:

Nu prea poti scapa.este un virus care ramane in corp si din cand in cand isi mai face aparitia si in exteriorsad