| Apocaliptic a întrebat:

Cum se calculeaza greutatea "ideala" la baieti?
Era o chestie, ca daca stii inaltimea faci un calcul si afli cam ce greutate ar trebui sa ai; vreau sa stiu calculul ala.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| LKz a răspuns:

Http://calculator-greutate-ideala.host22.com/ sper ca te ajuta.

| Apocaliptic explică (pentru LKz):

Asta voiam!
Multumesc mult!

| LKz a răspuns (pentru Apocaliptic):

Ma bucur ca ti-am fost de folos

6 răspunsuri:
| MMihai a răspuns:

Astea cu greutatea ideală sunt prostii.
Trebuie să discuți cu medici de specialitate și ei te vor lămurii.

| Adrianetc a răspuns:

Daca ai 170cm trebuie sa ai 70 kg daca ai 180, 80 kg.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

N-ai precizat datele tale : vârstă, înălţime, greutate...

Dacă vrei, poţi să-ţi introduci datele la linkul următor şi îţi faci calculul :
http://www.dietetik.ro/info/calculator

Toate cele bune.

| florinSalam a răspuns:

La 1 60 60 kg
la 1 90 90 kg...
si tot asa