| Degeratu_Tony_1958 a întrebat:

Cum se efectuează anestezie pentru o operatie de hernie lombara? Cât durează operatia? După cat timp pot coborî din pat?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| CuriousStuff a răspuns:

Se face anestezie generala (deci o sa dormi) care e o combinatie de mai multe medicamente unele administrate pe vena altele inhalator... si restul depind stric de cazul tau si de cine te opereaza, unii poate fac operatia mai repede, altii mai incet, unii care o fac repede poate la tine o s-o poata face doar mai incet... iar recuperarea tine tot de tine si de cazul tau, doar medicul care te opereaza si doar dupa operatie o sa-ti poata spune cat a durat (nu e de parca ar conta la ceva insa daca chiar te intereseaza poti sa intrebi) si dupa cat timp poti sa cobori din pat.