| corina_8055 a întrebat:

Cum se face o pneomonie? si ce efecte are de exemplu:ce te doare.Am racit putin si mi se tot vb de o pneomonie.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| ღNameღ a răspuns:

Raceala la plamani. e pneumonie nu pleumonie.virusi, maini murdare duse la gura etc.

| cristianorudi7 a răspuns:

Dc, vrei sa incerci?

| Hassel a răspuns:

Pneumonia e racleala la plamani...acuma e diferit de la om la om cum se poate face-unii fac de la stat in curent, unii cand stau transpirati la spate intr-o camera rece... dar in cele mai multe cazuri faci pneumonie cand stai in frig(exact ca raceala)

| Buttercup30 a răspuns:

Pneumonia vine de la o raceala evoluata.Deci mai intai trebuie sa racesti

| Deiiiiia a răspuns:

Buna happy.]>
Pneumonia* o boală cu denumirea populară aprinderea de plămâni poate avea o formă acută sau cronică (de durată) ce se manifestă prin inflamația căilor pulmonare sau a țesutului pulmonar.

Fundita? :Xbatting eyelashes

| MadnessCaffe a răspuns:

In primul rand e pneumonie nu pleumonie.
In al doilea rand, ca sa iti raspund la intrebare, pneumonia o faci de la virusi, bacterii, paraziti. Daca stai in frig fara sa fii imbracat gros (de exemplu iarna). Sper ca te-am ajutat.

| emilytorens a răspuns:

O mega-raceala grava care se apoate agrava ajugand raceala la plamani iar apoi pleumonie...care la randul ei se poate agrava... fundabig grin?