| GulDan a întrebat:

Dupa ce am racit(am facut pneomonie) dupa un timp imi piuie urechile, adica aud putin mai tare ca de obicei piuitul.

Asta mi se intampla de ani buni..am crezut ca trece de la sine.
Mii-a zis la ORL ca de la raceala am un lichid in urechi si nas.mi-a dat antibiotice dar nu sesisez nici o schimbare.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| AdelinaC a răspuns:

Mergi iar la orl, preferabil la spital(daca esti din Bucuresti iti recomand Panduri) si spune-le celor de acolo ce tratament ai urmat si ca nu a avut efect ca sa iti schimbe antibioticele. Sau sa iti faca alt tratament, sunt cazuri in care e nevoie de drenarea acelui lichid.