| Marano_Laura_1974 a întrebat:

Cum se introduce un supozitor in fund si ce efecte are? Dar cum se recolteaza sange din vena? Cine stie dau funda! Pa.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| christall a răspuns:

Pur si simplu se introduce cu degetul in fund. Depinde de supozitor, pentru ce afectiune se da. Iar de recoltat sange se ia de obicei din adancitura dintre brat si antebrat. Asistenta baga acul si recolteaza sangele.

| Saltbae a răspuns:

Prin gaură.

| rudibob a răspuns:

Supozitorul este introdus de un adult (la copii) si se introduce cu putina crema de galbenele ca sa alunece, chiar acum imi introduce tatal meu unul

| rudibob a răspuns:

Tocmai ce mi-a pus tatal meu un supozitor.Se pune foarte usor, eu m-am pus in pat si m-am asezat stand capra, in spate a venit tata, mi-a dat jos chilotii si mi-a pus oleaca de crema de galbenele unde mi-a introdus supozitorul, l a bagat si gata.