| marya a întrebat:

Din care vena este rocomandat sa recoltezi sange pentru. analiza?
De ce nu se recolteaza sange pentru analize de pe fata palmei bratului si antebratului?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| seby005 a răspuns:

Sal Sangele pentru analize nu are prea mare importanta de unde este recoltat el are aceleasi caracteristici (dar sunt si analize care se fac numai din anumite locuri vene sau artere) in principiu se recolteaza din zone unde sunt venele mai mari cu risc mai redus de spargere si nu sunt foarte dureroase intepaturile,

2 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
De pe orice venă abordabilă!
Dar de ce întrebi? Ai nevoie la școala sanitară?
Noi nu facem temele voastre de școală. Puneți mâna și învățați.
Pa, pa.

| marya explică:

Draga "Legiuitoarea" nu nu sunt la scoala sanitara era o curiozitate.