| Anonim_9579 a întrebat:

Cum se manifesta mai exact vitiligo? Care sunt simptomele principale, sunt insotite de mancarimi si aspect de ars? In ce zone principale apare? Va rog, astepr raspuns!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Barajag a răspuns:

Http://www.vitiligo.ro/Tratamente-medicale/despre-vitiligo.html
De aici poti afla mai multe despre Vitiligo.Bafta!

| 00SweetTweety00 a răspuns:

Hey :x
Nu exista nici un simptom de genul acesta,;)
Vitiligo consta doar in depigmentarea pielii, nu sunt usturimi sau arsuri, nimic asemanator;)
Apare in zonele expuse cel mai des la soare ( brate, picioare, gat )

Te pupp :x mai multe informatii aici : Http://www.vitiligo.ro/Tratamente-medicale/despre-vitiligo.html