| YoSiAtat a întrebat:

Cum se mediteaza? Cine imi poate spune cate ceva despre meditatie si cateva tehnici de meditat? dau FUNDOIwinking

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Loresweetty a răspuns:

Buna! cel mai bun loc pentru meditare este in aer liber de exemplu.in padure.e aerul curat esti inconjurat de natura, mai ales acum toamna padurile sunt viu colorate.in afara de asta e liniste deplina.acesta ar fi primul pas.Pasul 2 e sa te cunosti foarte bine sa stii sa-ti randuiesti gandurile si sa fii capabil sa-ti"deconectezi" creierul pentru o vreme.sa nu te gandesti la probleme, ci la lucrurile, persoanele chiar activitatile care te gac fericit! AI SA TE SIMTI MULT MAI BINEhappySUCCES

2 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Fiecare mediteaza in stil diferit, unii repeta lectia (citind-o de mai multe ori) apoi repeta in gand, fac rezumat si invata de acolo citind de multe ori sau ceea ce inveti scrii pe o hartie si asa iti dai seama ce ai invatat inainte.

| YoSiAtat explică (pentru mgtow):

Eu nu m-am referit la lectii, la a invata pentru scoala sau chestii de genul acesta.