| 000nina000 a întrebat:

Cum se numeste boala aceia la cap...acum o ia razna, nu mai judeca, vorbeste aiurea, dupa care revine totul la normal e constient, vorbeste normal si iar o ia de la inceput...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| sunshine2601 a răspuns:

Cred ca te referi la Alzheimer.
Poti sa vezi mai multe despre ea aici:
http://ro.wikipedia.org/wiki/Boala_Alzheimer

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna! Schizofrenia.Bafta!

| Denisse66 a răspuns:

Se numeste Schizofrenie! Funda >?

| wDNick a răspuns:

Psihoza bipolara

| Miss17 a răspuns:

Mmm.cred ca te referi la boala Alzheimer.Asa este? http://ro.wikipedia.org/wiki/Boala_Alzheimer

| iasminamaria9 a răspuns:

Aceasta boala se numestem amnezie!happy_