| OneReason a întrebat:

Cum se numeste boala care toata mizeria din corp, ataca/afecteaza creierul?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Alzheimer?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Please... please be more specific.
What the hell should we understand from this pile of nonsense words.

| Anon31241212 a răspuns:

Septicemie? infectie a sangelui?

| OneReason explică (pentru Anon31241212):

Tot ce imi amintesc e ca faci crize; ai vedeni. si nu mai poti merge.

| Anon31241212 a răspuns (pentru OneReason):

Epilepsie? Delirum tremens? Schizofrenie?

| Facey a răspuns:

NR1" redirects here. For the submarine, see NR-1.

Stylized depiction of an activated NMDAR. Glutamate is in the glutamate-binding site and glycine is in the glycine-binding site. The allosteric site, which modulates receptor function when bound to a ligand, is not occupied. NMDARs require the binding of two molecules of glutamate or aspartate and two of glycine.
The N-methyl-D-aspartate receptor (also known as the NMDA receptor or NMDAR?

https://en.wikipedia.org/wiki/NMDA_receptor

Asta trebuie sa fie!
Sper ca te-am ajutat!