| anonim_4396 a întrebat:

Cum se poate corecta scolioza?
De ce câteodată când strănut parca îmi "pușcă" de durere coloana?
Ce exerciții as putea face de acasă pentru problema asta? Menționez ca am fost diagnosticat și cu lombosciatica hiperalgica.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"se poate corecta scolioza? am fost diagnosticat și cu lombosciatica"

și medicul ce-a zis?

| Mihai8767 a răspuns:

Cel mai bun lucru ar fi sa mergi la un kinetoterapeut el va stii ce exercitii ti se potrivesc.