| ElenaRy a întrebat:

Cum se poate distinge faza de somn a unei persoane care doarme doar privind-o?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| alessia5158 a răspuns:

Observand miscarile rapide ale globilor oculari, uneori si miscari ale musculaturii, poti sa-ti dai seama ca persoana se afla in faza de somn superficial numita somn REM(Rapid Eye Movement) Numai bine!

3 răspunsuri:
| NICKSOOO a răspuns:

Poti sa fii mai explicit?

| Wonderland a răspuns:

Nu cred ca se poate...totul se petrece in subconstient

| Lynnaedsalvatore a răspuns:

Ai in vedere cum vezi daca persoana doarme?
Foarte simplu: cind nu doarme (dar are ochii inchisi) clipeste, iar cind doarme nu opservi nici o miscare a ochilor.