| ChrisNOW a întrebat:

Cum se poate rupe ata aceea de la penis,din cauza ei nu pot face decalotarea completa in stare erecta,daca incerc sa fortez ma ustura, este vreo problema daca e asa?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Acea ata se rupe numai in timpul sexului. Sau nu.Sunt o multime de barbati cu copii si nepoti fara sa se fi rupt ata.Sa stii de la mine ca ata are rolul ei in protectie.De ce atata tam tam ca nu aveti ata rupta? Ruperea atei e un accident sa stiti si voi asta.Accident provocat de nelubrifierea sexului in timpul sexului propriuzis. Mizeria intra ami repede acolo cu sexul decalotat permanent, sa stiti asta.Nu e absolut necesar sa ai ata rupta. Ciao.

| ChrisNOW explică (pentru anonim_4396):

Se poate face sex, indiferent daca e sau nu? Si daca se va rupe doare?

| anonim_4396 a răspuns (pentru ChrisNOW):

Se poate face sex si cu ata nerupta. Nu stiu daca doare pentru ca eu nu o am rupta. Fac sex fara nicio problema si placerea e maxima. Asa sa stii.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ma.Esti mic inca, chiar daca nu se decaloteaza complet, cu timpul se va decalota.Ata aia de la baza sexului are rol de atine inchis preputul, sa nu intre mizerie, transpiratie etc. Cei cu ata rupta nu au lubrifiat sexul si daca nici femeia nu e excitata complet, pe uscat se rupe ata.Din auzite e dureros si curge sange.Lasa ata asa ca nu are nimic, esti un om normal.

| ChrisNOW explică (pentru anonim_4396):

Ok,mersi pentru. seriozitate! happy Insa as mai avea o intrebare poate te pricepi si la asta, cum as putea sa fac sa ejaculez mai greu, ejaculez in cateva secunde cateodata 1 minut, as vrea sa pot tine mai mult... crying

| anonim_4396 a răspuns (pentru ChrisNOW):

Nu poti spune ca suferi de ejaculare precoce. Esti inca mic si nu ai experienta. Odata cu inaintarea in varsta vei invata sa tina mai mult timp.Chestia e ca tu nu poti decalota preputul complet, ceea ce duce la placere maxima din primele secunde. Deci si lipsa de experienta.Cand vei fi mai mare vei nvata ca atunci cand iti vine sa te controlezi.Stai linistit ca nu ai nimic deocamdata, toti baietii am trecut prin asta. Inclusiv fetele. Nu incurajez masturbarea sa nu-mi sara credinciosii sau mai stiu eu cine in cap dar cine zice ca nu s-a masturbat niciodata ala nu e normal. Masturbarea e un lucru normal, dar totusi nu e bine practicand acest 'sport" prea des.

| ChrisNOW explică (pentru anonim_4396):

Ok am inteles! Multumesc!

10 răspunsuri:
| jamal000 a răspuns:

Nu nu este nicio problema, facand laba frecvent vei vedea ca ata se va rupe!

| Memo97 a răspuns (pentru jamal000):

happy serios?

| Memo97 a răspuns (pentru Memo97):

Trebuia sa fie o fata zambareata laughing

| imiplacbiscuitii a răspuns:

Am fost in acelasi situatie cu tine. Decalotarea in stare fleasca nu era o problema dar in stare erecta ma durea. Am inceput sa fac exercitii de intindere. Adica sa trag cate putin de preput in, acum depinde de la persoana la persoana dar eu am reusit sa il decalotez complet in a 2-a zi. Dupa aceea sa continui sa fac asta de fiecare data cand te masturbezi ca sa nu mai ai probleme. S-ar putea sa te simti ciudat in momentul in care esti aproape de o decalotare completa dar sa nu-ti fie frica ca nu se intampla nimic. happy