| Kaiajs a întrebat:

Cum se poate sa continuie sa mă doară dintele după ce a fost curățat, plombat și nervul omorat (Sau scos...mă rog)? Am fost la dentist ca sa îmi plombeze o masea... După ce a plombat-o, maseaua inceput sa mă doară din nou (A trecut o saptamana și durerea nu pleca) Am fost la dentist și el a spus ca a încercat sa salveze nervul și ca medicamentul a eșuat (Sau ceva de genul) Și acum a scos nervul și a spus ca eventual mă va mai durea o data în ziua aia (Au trecut totuși trei zile și durerea nu a încetat) mă doară când musc sau când apăs pe măsea (Ori cu limba ori cu dintele de sus) crying Ce pot sa fac? O sa treacă? Sa aștept? Sa îi spun dentistului sa o scoată? De ce încă mă doare? Ce sa fac sa nu mă mai doară? Cum îi spun dentistului ca s-a chinuit doua întâlniri degeaba crying?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| DrGoogle a răspuns:

Nu e omorat nervul du-te la doctor!

| HaLkPiGodZZiLaMD a răspuns:

Mi se pare cam ciudata istoria si intii de toate ca nu mi se pare ca medicul e bun daca dupa 2 itilniri mai ai probleme.Mie din prima zi mia curatit canalele radacinilor de vreo 3mm.Intra-adevar dupa ce se curata totul din dinte nu mai are ce sa te doara, deci cam cred ca sunt sanse mari ca nu a curatit doate radacinile si una inca are probleme sau nu a curatit pana la urma sub radacina, pentru cand a dat sa iti faca gaura sub radacina ai cam tresarit si a crezut ca gata nu mai trebuie in jos sa gaureasca dar trebuia.Pai si ii spui ca nu te-a ajutat si daca mai aare cesalva din masea zii sati puie o doza buna de ceva antidureri si sa curete absolut tot.

| Bgd_Nicusor_1996 a răspuns:

Probabil nervul nu a fost "omorât". Odată ce scoţi nervul nu are de unde sa mai vină durerea.