| ina129 a întrebat:

Cum se poate scapa de pistrui?(as vrea ceva pe baza naturala!)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
mlm
| mlm a răspuns:

Poti estompa pistruii cu ajutorul mastilor de lapte, lamaie, caise si castraveti. Tamponeaza pistruii cu o lotiune de lapte si castravete, sau cu o masca formata din zeama de lamaie, drojdie de bere si tarate de grau, se aplica seara dupa demachiere se lasa sa actioneze 30 minute, apoi se clateste usor cu apa calduta.

7 răspunsuri:
| micurutza2005 a răspuns:

Cu creme naturale pentru pistrui sunt la farmaciile astea naturiste, cu lamaie etc. si nu stiu daca nu se pot cu laserul sau ceva tehnologie mai moderna trebuie sa fie la dermatologi sau saloane de frumusete macar sa-i mai estompeze eu am vazut la emisiunea ''frumusete pe muchie de cutit", parca ceva de genul asta si nu mai avea pistrui, ceva curatare abraziva lifting chimic sau ceva de genul asta nu stiu exact dar era bine dupa interventie cu fata curata cauta si tu centre medicale de acestea moderne de ultima generatie si poate rezolvi ceva daca te deranjeaza asa tare pistruii.

| ioana17bebe a răspuns:

Sincer nu stiu daca vei scapa definitiv de ele, nu vreau sa te dezamagesc, dar cel mai bine e sa le ignori asa o sa scapi de ele.multa sanatate iti doresc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu poti scapa, dar vara, pistuii devin mult mai vizibili.cumpara o crema antisolara cu protectie foarte mare, dar o crema buna.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti scapa de pistrui, inmoi un tifon in apa minerala si tii tifonu pe fata timp de 10 min si repetand doua saptamani scapi de pistrui. si eu am auzit, am incercat si amscapat

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Un amestec de zeama de patrunjel, zeama de coacaze rosii, zeama de portocale, si zeama de la lamaie le amesteci si te ai pe fata in fiecare seara ...in doua saptamani ai scapat de pistrui ...succes

| modelpop a răspuns:

De pistrui nu se poate scapa niciodata pentru ca si pr mea cea mai buna incearca de anii de zile cu orce dar nu merge

| ana88 a răspuns:

Ea seama cu crema de pistrui, mareste riscul de riduri ca ea e tare puternica ca sai decoloreze, mai bine ceva natural, poti sa eai patrunjel si sal maruntesti apoi sal pui intr-o sita sa scurgi ceva suc apoi aplica sucul acesta pe fata, sau rade castraveti ei tot bine ajuta.Succese.Pa