| bellekamms a întrebat:

Cum se poate trata cuperoza?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| dy a răspuns:

Tratamentul implica mai multe etape: se incepe cu tratament medicamentos(clorocalcin, metronidazol, etc) si, daca nu da rezultate se trateaza cu azot lichid(crioterapia), sau, mai nou cu laserul! Dar, toate astea se fac sub indrumarea unui dermatolog! ce este important este sa nu pui nici un unguent cu CORTIZON pe ea! Dintre produsele naturiste, buna este crema cu extract de castan.Sanatate multa!