| Decebal a întrebat:

Masturbarea in exces poate avea efecte negative asupra pielei( piele uscata, cuperoza, mincarimi...) copii rog la culcare happy merci!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| TsSoFoOLiTa a răspuns:

Citeste asta si te v-a ajuta. :x http://endlessq.wordpress.com/......ei-efecte/

10 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Dar tu cati ani ai de nu stii ca asa ceva este foarte daunator? Si din cate vad nu este o intrebare.Dai sfaturi sau ce?

| Laura a răspuns:

Da, și îți crește păr în palme. Cum de nu știai? Și mai și trimiți copiii la culcare...

| MineIsLikeABridge a răspuns:

Man, am sa insinuez ca esti barbat, si eu o fac, e sanatos, dar nu face nimic din ce ai zis u, dar depinde si cu ce o lubrifiezi, adica uni folosesc vazelina straight face, eu crema de piele laughing sau o flegma... si cam atat

| Gabitzu246 a răspuns:

Cel mult iti poti face bratu cu care te masturbezi dubla fata de celalalt brat, dar cred ca altceva nu

| TooNight a răspuns:

Nu mi somn, probleme?

| Decebal explică (pentru TooNight):

laughing)

| ANATOOL a răspuns (pentru TooNight):

Cred ca da si mie numi somn

| Geass a răspuns:

Copii auzi, da ce băiete, nu cred că eşti mai mare de 15-17 ani nici tu.

| Sergiu2k12 a răspuns:

Stiu ca masturbarea iti consuma vitamine esentiale pentru creier deci devii mai prost. si biblic vorbind, este o desfranare, devii rob al poftelor trupesti.

| ANATOOL a răspuns:

Buna.Masturabare in exces poate cauza probleme, practicindo mult timp au inceput a apare acnnea cce sa fac?