| Me,myself & I a întrebat:

Cum se raceste vremea cum incep sa am dureri de cap, cat e vara nu am probleme deloc si ma enerveaza la culme asta. Mi se infunda si nasul si parca ma doare fruntea cu ochi cu tot, ciudat este ca daca as avea sinuzita sau ceva de genul asta vara de ce nu am probleme?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Buh a răspuns:

Eu am sinuzita si ma doare capul, ma dor ochii adica ma ustura si cateodata si nasul.Acum sunt racita si chiar simt durerilethinking
Nu stiu ce sa zic. poate ai si tu sinuzita si probabil simti durerile acum pentru ca este si perioada cu raceala si este si frig.Nici eu nu am avut probleme varathinking
Mai bine consulti un medic, el stie cel mai bine.happy
Funda?

6 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Ai o sinuzita cronica care se agraveaza la frig si umezeala.

Abh
| Abh a răspuns:

In perioada rece, sinusurile sunt mai sensibile, de aceea sinuzitele se acutizeaza toamna -iarna. Du-te la un consult ORL, ti se va face un consult si o radiografie de sinusuri.

| marrr a răspuns:

Pentru ca vara este cald, nu trebuie sa te protejezi decat de vant, iar vara nu se intampla foarte des sa bata vantul. Ai o sensibilitate si o rata mai mare de a raci iarna, toamna sau primavara devreme cand vremea este rece si nu te protejezi indeajuns, din cauza "aparentelor". Ne uitam pe geam, vedem ca e soare si credem ca e caldut. Asa mi se intampla si mie si am sinuzita. Mereu am nasul infundat de cand incepe toamna, pana in primavara[daca nu ma protejez]

| RMihai a răspuns:

Ai sinuzita, mergi la medic sa-ti de antibiotic si tine o caciula pe cap si in casa si ar fi bine si afara ca te lasa

| Nastia a răspuns:

Poate ai sinuzita.mergi la medic.

| teaaa a răspuns:

Poate te enumeri printre persoanele cu meteosensibilitate(adica transormarile meteorologice te afecteaza intr-un mod direct)