| TequilaAdam a întrebat:

HEY TPU,am o problema:
Am sinuzita si fac tratament, desigur.Insa ma enerveaza ca mi s einfunda urechile.Cum as putea sa le desfund? Mentionez ca se infunda doar cand imi suflu nasul...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| foxsilver a răspuns:

Asta este una dintre simptomele sinuzitei, ce sa-i faci!
Sufla-ti narile pe rand, acopera una in timp ce sufli prin cealalta, eventual, cumpara de la farmacie si un decongestionant nazal; daca este sub forma de spray, folosesti cate o cură scurtă.
Stiu ca este foarte enervanta sinuzita, asa ca, sanatate multa iti doresc!

| TequilaAdam explică (pentru foxsilver):

Tocmai asta este, ca imi suflu narile pe rand si dupa aia mi se infunda.

| foxsilver a răspuns (pentru TequilaAdam):

Foarte bine faci, pentru ca daca iti sufli amandoua narile deodata, secretiile se vor duce cu presiune in urechi, si pot sa apara chiar dureri.
Mai bine suporti suporti un mic disconfort din cauza urechii infundate, decat sa te doara.

Răspuns utilizator avertizat