| anamaria82726 a întrebat:

Cum se scapa de parazitii intestinali? Adica cu ce produs de la farmacie? Ca nu prea cred in asta Adica mananci un aliment si poti scapa de ei

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Usturoi.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Gaz medicinal, e sfint si nici nu are reactii adverse/nu trebuie hepatoprotector. https://www.romedic.ro/petrol-sanitar-250-ml-0H145708

| alina2k18 a răspuns:

Te duci la medic si iti spune el.

| Bizon95 a răspuns:

In general trebuie sa te duci la medic din cauza ca nu exista un singur tip de paraziti intestinali, asa ca el trebuie sa determine ce ai tu si sa iti dea medicamentul potrivit...

si ca sa te sperii sa te duci la doctor:

poti sa ai tenie:
https://ro.wikipedia.org/wiki/Tenie
care poate sa ajunga la 10 metrii lungime (NO SHIT) si care se ia (de catre om) din carne insuficient gatita
deci... daca ai mancat vreodata o friptura in sange...

| WhiteLife a răspuns:

Trebuie sa mergi la medic, pentru că sunt de mai multe feluri și nu poți lua tratament dupa ureche. E gratuit.