| yo1 a întrebat:

Cum se trateaza atacurile de panica?
(fara doctori, medicamente).

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| teodora200004 a răspuns:

Distonocalm. big grin Am luat eu, dar le amerioleaza doar pe moment, adica vreo 10 ore. Si eu zic sa te controlezi, asa fac eu si daca nu mai gandesti negativ, nu mai apar atacurile de panica. Eu la un moment dat nu puteam sa stau fara distonocalm, devenisem "dependenta". Dar nu am mai luat si chiar mi-a fost mai bine. Eu faceam atacurile de panica din cauza spasmofiliei, amorteam si credeam ca am ceva cu nervii.Nici in doctori nu aveam incredere. Mai bine te duci la un psiholog; nu e nimic rau in asta, si vedetele se duc la psihologwinking Si e mare diferenta intre psihiatru si psiholog..psihiatrul e pentru "nebuni", psihologul nu este happy am fost eu si chiar mi-a prins bine, a zis ca au iesit analizele bune si nu am de ce sa ma panichez, totul vine de la psihic.Iti poate da un tratament, dar vei deveni dependent. sad FUNDA? big grin