| anonim_4396 a întrebat:

Cum se vindeca gingia mai repede dupa extractie ( nu s-a prins inca rana dupa 1 saptamana jumatate )? Multumesc :d dau fundita!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cu un betisor pentru urechi, aplica usor, pe gingie, tinctura de propolis :)

www.efrumuseti.blogspot.com

2 răspunsuri:
| starmaker a răspuns:

Eu am facut o extractie recent si dentistul mi-a pus pansament cu antibiotic. Am luat apa de gura Tantrum verde si un gel cu care imi masam gingia Elugel (iti poti pune gelul pe un pansament steril pe care il musti apoi si stai asa macar 1 ora). Trebuie sa te duci cateva zile la rand dupa extractie la dentist sa te vada si sa iti spuna daca se vindeca bine.

| olicika10 a răspuns:

Incearca Trachisan. daca nu trece in cateva zile mergi la medic. Pe mie m-a ajutat. Sper sa ajute si pe ceilalti.