| anonim_4396 a întrebat:

Stie cineva in cat timp se "repara" gingia dupa extractie?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| xJuliusx a răspuns:

7-8 zile. Pana se trage (dezumfla) de tot ca sa se poata face o lucrare, aproximativ o luna.

3 răspunsuri:
| TommyMiller a răspuns:

Pai daca ti-a extras gingia...ce mai conteaza in cat timp se repara

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Se intelegea din context ca este vorba de extractia unui dinte/masea, draga tomy.

| Daniel9988 a răspuns:

Depinde...Daca scoti un dinte din fata, cu o radacina fragila, dupa 5-6 zile e gata.Dar daca te apuci sa scoti masele cu radacini kilometrice, poate dura si 12 zile.