| Panteraa a întrebat:

Azi mi s-a facut o extractie de masea si din cauza ca sangele curgea in cantitate mare, stomatologul a zis ca e mai bine sa coase gingia. Mi-a zis sa merg saptamana viitoare sa scot firele. Doare la scos firele? Si pana le scot trebuie sa nu mananc ceva anume sau sa nu dau pe partea aia?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu doare.
Inca este rana si e sensibila. De preferat sa pazesti acea parte daca poti, pina la vindecare.

| LoLiPoP101 a răspuns:

Te gadila cand iti scoate firele. dureaza 1 minut. Sanatate

| Carmen_Acatrinei_1990 a răspuns:

Vreau sa iti spun din propria experienta ca doare...si cred ca cu jumatate de ora inainte ar fi bine sa nu mananci nimic!