| anonim_4396 a întrebat:

Cum stiu ce vitamine si minerale ar trebui sa iau?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| nicky a răspuns:

Faci analize si in functie de rezultat medicul de familie stie de ce ai nevoie.

| DenissaDeea a răspuns:

Consulta un medic nutritionist/el iti va spune ce vitamine si minerale iti sunt necesare/ si numai daca corpul tau are nevoie de ele iti va prescrie o reteta adecvata...

| miriam a răspuns:

In uma vizitei la un dr care sa-ti dea sa faci un set de analize de laborator in urma carora sa rezulte ce anue lipseste organismului tau, nu lua vitamine si minerale dupa ureche, ci doar recomandate.

| adina68 a răspuns:

Acest lucru il poti afla numai daca apelezi la serviciile unui medic. Doar el iti poate da sa faci un set de analize si, in functie de rezultate, poti afla ce probleme ai. Incearca insa sa consumi cat mai multe legume, fructe, cereale integrale si produse lactate care au un aport cat mai ridicat de vitamine si minerale.

| miry a răspuns:

Consultate cu medicul tau de familie

| emily a răspuns:

FA-TI UN SET DE ANALIZE.FRUCTELE SHI LEGUMELE TE-AR AJUTA MAI MULT

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Iti faci intai analize (sange), si apoi te duci la nutritionist.