| Acidclorhidric a întrebat:

Cum te poti lasa de fumat mai rapid?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| anad a răspuns:

Ascunzi, arunci pachetul de tigari pe care il ai si iti spui ca orice ar fi nu mai fumezi. Te tii de hotarare si nu mai aprinzi tigara. O inlocuiesti cu guma sau bomboane.Primele 2-3 zile trec mai stresant apoi ai scapat. Numai vointa! Nu tine cu substitute gen plasturi, tigari electronice.Ar fi o idee sa fumezi o perioada tigari tot mai slabe(sunt cu 0, 2 mg nicotina 1 gudron).

| Elena1234456 a răspuns:

Trebuie sa iti doresti asta cu adevarat.

| Unique_8782 a răspuns:

VOINTA! daca ai vointa te poti lasa si in momentu asta happy

| XXy a răspuns:

Vointa si cauta activitati care sa te faca sa uiti de fum big grin

Răspuns utilizator avertizat
| cristicora a răspuns:

Fara nici un fel de exercitiu de vointa te lasi citind "In sfarsit nefumator" de Allen Carr. Eu am reusit dupa 20 de ani de fumat cate 3 pachete pe zi. Succes...nu-ti trebuie dacat vointa sa o cumperi sau sa o cauti pe net si sa te apuci de citit, e o lectura de 4-5 ore...si ai devenit nefumator. Anunta-ma cand o termini si spune-mi daca o sa mai fumezi vreodata.

| Lost In Your Smoke™ a răspuns:

In primul rand iti trebuie vointa. dupa totul e simpluhappyexista programe anti-tutun si tot felul` de pastile dar cel mai rapid e sa spui "de azi NU mai fumez"dar cum ziceam pentru asta iti trebuie multa vointa.Bafta:*

Răspuns utilizator avertizat