| Rapper994 a întrebat:

Cu tigara electronica te poti lasa te fumat?

12 răspunsuri:
| MasterOfDisaster a răspuns:

Cred ca amica ta ar trebui sa gaseasca mai multa vointa ca sa se lase de fumat. Cu tigara electronica nu mi se pare o optiune prea buna.
Trebuie sa gaseasca motive cat mai puternice sa se poata lasa de fumat, si normal, trebuie sa rabde putin. Poate eventual cu plasturi sa incerce..am auzit ca au fost persoane care au reusit sa scape de dependenta.
Ar fi o chestie sa isi scrie motivele pentru care vrea sa se lase de fumat, sa se uite la tot felul de documentare, poze, cu efectele nocive ale tutunului, sau sa puna banii de tigari deoparte timp de vreo doua saptamani, apoi sa isi cumpere ceva misto de banii respectivi. Si trebuie sa isi gaseasca o alta ocupatie, de ex. sa isi faca rost de un joc pe calculator gen Need For Speed, sau sa deseneze, sa faca origami sau tot felul de decoratiuni.

O zi buna, si ii tin pumnii prietenei tale!

| Ycu a răspuns:

Cu vointa fara tigare electronica se poate, fara vointa cu tigare electronica imposibil. Cheers.

| DiamantulAuriu a răspuns:

Nu prea, iti place mai tare

Răspuns utilizator avertizat
| 12AA a răspuns:

Cred ca da! Bafta :*

| Angie95 a răspuns:

Nu chiar. am un var care a incercat sa se lase cu tigara electronica si nu a putut. + e si putin periculoasa, s-a inecat d la ea.
Acum vezi cum faciwinking
Bafta!

| Diana769 a răspuns:

De fapt. esti mai predispus sa nu te lasi de fumat cu tigara electronica pentru ca atunci cand fumezi din ea, nu stii cat de multa nicotina iei. E nelimitata. eu zic sa nu incerci.

| Rapper994 explică (pentru Diana769):

Da...ms cred ca iti faci mai mult rau decat cu o tigara normala.Doar ca intrebarea nu e pentru mine este pentru o amica care incearca de mult timp sa scape de fumat doar ca nu reuseste

| Diana769 a răspuns (pentru Rapper994):

Raspunsul meu ramane acelasi. Esti mai predispus sa continui sa fumezi decat sa te opresti. Matusa mea a incercat, si parca mai obsedata a devenit. Inainte fuma 2-3 tigari pe zi, acum fumeaza un pachet pe zi.

| NuTeCred a răspuns:

Nu. este mult mai periculoasa.

| YourDreams a răspuns:

Am vazut un reportaj in care se spunea ca tigara elettronica contine mai multa nicotina decat cea normala. Nu incerca, Fumatul Omoara!

| adyionut a răspuns:

Nu exista nimic sa te opreasca din fumat totul vine de la tine. daca vrei sa te lasi te lasi