| wrzeraaaaa a întrebat:

Cum tratez depresia, va rog cu fara medic psihiatru?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Dana2103 a răspuns:

Depresia reala se trateaza la psihiatru. Aici n avem remedii pe net

3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Fără medic? atunci n-ai nimic!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu nu scap nici cu medic și tu vrei sa scapi fara tratament? Nu ai cum ..ieși și tu mai des afara, fa sport, fa ceva ce îți place, deconectează te de la tot ce se întâmplă, fara un grup de prieteni veseli este foarte greu sa scapi de așa ceva, însingurarea face că boala sa se agraveze pe zi ce trece...aha, vrei fara pastile? Ok atunci o sa vezi peste un an doi ani ce horror va fi depresia ta că nici din pat nu te vei putea scula, va deveni cronica și va trebui sa o tratezi până închizi ochiiwinking

| Marena003 a răspuns:

Mergi la psiholog. Este o mare diferență între medicul psiholog și cel psihiatru. edicul psiholog va decide dacă ai nevoie să apelezi și la un medic psihiatru pentru medicamentație.