| IssaV a întrebat:

Cum trebuie îngrijit un pierce în buric? şi cu ce trebuie să îl curăţ până se vindecă? In cat timp se vindeca?:-s HELP:-s!call meu

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| shlerlyn4 a răspuns:

- Curatati cu grija piercingul si bijuteria folosind sapun antibacterian. Sapuniti usor timp de 60 de secunde, apoi rotiti bijuteria si in final clatiti foarte bine. Uscati interiorul piercingului din buric cu un tampon uscat de vata.

Recomandari speciale

Dusul este cel mai bun loc unde se poate curata un piercing. Feriti-va miinile nespalate de contactul cu piercingurile nevindecate si bijuteriile, in special cele de la buric. Imbracamintea strimta trebuie de asemenea ferita de piercingurile de la buric. Acest tip de piercing necesita cel putin 3 luni de ingrijire pentru a se vindeca in intregime.

| IssaV explică:

Eu de abia ieri mi l`am dat happy pe 20 august.