| anonim_4396 a întrebat:

Cum trebuie sa procedez?
Am luat Karissa si a 2 luna am facut un fel de hemoragie asa a spus medicul, mi-a prescris acum Milligest. mi-a spus sa incep sa iau prima pastila in pauza de 7 zile cand o sami mai vina odata ciclu"... dar mie inca nu mi s-a oprit acea sangerare, sambata normal ar trebiu sa incep sa iau pastile... ce fac le iau in mod normal de sambata?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Te duci maine la medic. Trebuia sa ti se oprteasca hemoragia. daca nu s-a oprit, nu poti sa mai adaugi si contraceptivele in nebunia asta. Ginecologul va sti ce sa-ti spuna. Probabil iti va schimba tratamentul. E posibil ca tratamentul sa constea tocmai in contraceptive, dar nu sunt sigura. Du-te la medic, neparat.