| huuu a întrebat:

Cum treci de depresii si devii fericit?
rog seriozitate.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Buna!
Incearca sa fi in permanenta inconjurat de oameni veseli si iubitori pe care sa-i indragesti. Poti apela la familie in caz de nu dispus de-un grup momentan. Traind printre astfel de persoane, starea lor de bine si va transmite si la tine.
Sanatate!

| NoBodyCareAboutMeOrYou a răspuns:

1.Deci poti asculta o muzica linistitoare (primul sfat)
2.Te poti uita la ceva amuzant, cum ar fi Doza de Has, mie imi place si ma face mereu sa zambesc deoarece face mereu glume inteligente si cu rost(sfatul 2).
3. Nu trebuie sa stai mereu sa te gandesti la cauza acelei depresii, gandeste-te la ceva amuzant, daca vrei iti trimit o faza printr-un mesaj, doar daca vrei laughing. (sfatul 3)
4. Daca vrei sa fii fereicit/fericita cheama un prieten la tine si distrati-va, uitati-va la un film de comedie, de groaza(eu ti-l recomand pasta caci atunci cand eu ma sperii imi vine sa rad de numai pot) si altele, sau la alea cu batai sa razi de ala cum isi ia un pumn in gura laughing.
Mai am multe sfaturi dar vreau sa vad ce mai zici...

| anonim4565 a răspuns:

Sall.
fericirea adevarata o poate da doar Dumnezeu deci citeste Biblia si fa ce este scris sa faci in ea si cu siguranta vei fi fericit/fericita.

| AdySnaP a răspuns:

Eu trec peste ele cu muzica mea preferata si cu ajutorul prietenilor mei buni...

| Cretu_Daniel_1985 a răspuns:

Priveste tot timpul partea buna, nu te mai gandi la cea fost, spera inainte.Ca si proverbul"Ai castigat continua, ai pierdut continua!

| Hotya_Marian_1996 a răspuns:

Un singur lucru am sa zic.Pentru a scapa de depresie nu ai nevoie de medicamente si alte prostii, gandeste-te ca ai doar o viata si nu merita sa o risispesti stand degeaba, distreaza-te si o sa te simti mai binewinking.

| Stefan2730 a răspuns:

In primul rand trebuie sa nu stai inchis in casa. Nu iesi cu persoane care iti displac...plimba-te cu adevaratii prieteni si starea ta de spirit o sa se schimbe radical. Nu incerca nici un fel de pastila ca nu sunt bune!
Funda? big grin

| Sem007 a răspuns:

De trecut nu stiu daca se poate trece, dar incearca sa nu te gandesti la ce e mai rau, priveste si partea pozitiva a lucrurilor.