| AvalohAlyn a întrebat:

Cum va imunizati voi? Acum cu aceasta epidemie de gripa si coronavirus.
Luati ceva?
Eu m-am gandit sa iau vitamina C 1000 mg(doza mega forte)
Ar fi bine?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| TamplaruAnisoara a răspuns:

Eu folosesc tinctura de propolis cate 20-30 picături pe o bucata de pâine, înainte de mâncare de 3 ori pe zi. Mai folosesc in alimentație fulgii de drojdie, care conțin vitamine ( B1, B2, B5, B6, B12, PP,) si minerale ( Fosfor, Magneziu, Zinc, Fier).

| aimullah123 a răspuns:

Asa am luatu eu vitamina C fara stirea medicului(numai ca am uitat ca favorizeaza absortia fierului) si in combinatie cu excesul de carne acum am exces de feritina in sange.