| Joker3134 a întrebat:

In Germania este epidemie de coronavirus? Credeți că va fi dezastru?

1 răspuns:
| RAY a răspuns:

Das Coronavirus hat weitere Bundesländer Deutschland erreicht = a ajuns in multe landuri
Mindestens 53 Menschen haben sich hierzulande nachweislich infiziert =53 de pers infectate
In Europa gibt es immer weitere Fälle, die Zahl der Toten in Italien steigt =in europa sunt mai mult, in Italia creste, au ghinion italini astia
https://www.derwesten.de/......22951.html

nu cred ca va fi dezastru,afecteaza pers in varsta,bonave cancer, diabet, tensiune, obezitate, boli pulmonare existente, practic e o gripa venita de la lileci