| dienuk a întrebat:

Cum vă menţineţi în formă? (asta dacă vă menţineţi) si alexa, cand spun "mentineti in forma" ma refer la ce anume faceti voi zilnic, daca stati ca niste termite in scaun mancand prajituri, sau daca faceti miscare sau ceva de genu'. OF

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| enam2000 a răspuns:

Miscarea este un lucru fundamental in cresterea, dezvoltarea si mentinerea unui corp sanatos dar aceasta nu-i suficienta. Trebuie sa urmezi un regim alimentar echilibrat (eu ma refer aici la faptul ca ar trebui sa consumi cate putin din toate). Nu-i deloc ok sa treci in extreme (nu toata ziua jank food dar nici vegetariana sa nu devii).

9 răspunsuri:
constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Cu o alimentatie sanatoasa, echilibrata si multa miscare.

cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

Cand reusesc sa ma trezesc mai ies un pic dimineata la alergat, dar abia am iesit din iarna asa ca sper sa fiu mai activ de mainebig grin Ma deplasez cu bicicleta, din cand in cand fac cateva exercitii - dar prea putin -, cand am ocazia imi place sa inot. In rest imi place moderatia si varietatea in alimentatie, si caut sa ma feresc de stres - am o problema cu constrangerile de orice natura. Incerc sa imi respect nevoia de somn chiar daca ma mai prinde dimineata la calculator, la un film, sau intr-un bar.

Răspuns utilizator avertizat
| cristianpopa a răspuns:

Multe legume si fructe proaspete, cereale de toate felurile, peste, sport, miscare dupa fiecare masa, o gandire sanatoasa, apa si respiratii de genul 2-4-3. Sanatate!

| FemeiaPaiangan a răspuns:

Cand spui "mentineti in forma" la ce te referi?

| maria_8727 a răspuns:

Ma mentin in forma cu mult sport, mai ales dans sportiv si neaparat o alimentatie sanatoasabig grinbig grinbig grinbig grin

| GabiCh93 a răspuns:

Fac miscare zi de zi( mai mult de 30 de min), consum multe lichide, legume, fructe, nu prea mananc dulciuri si mananc putin.happy

| pikco a răspuns:

Stim teorii foarte multe, sport, alimentatie echilibrata, fara dulciuri, fara excese, lea lea big grin cred ca orice fata/femeie stie despre aceste lucruri.
Din pacate, nu prea urmam acele sfaturi.
Incerc sa nu fac excese, sa mananc mai putine dulciuri sad dar nu-mi reuseste, si sa fac sport, ma chinui de 2 zile sa merg sa alerg dimineata, dar poponetu` meu big grinbig grinbig grin nu vrea sa se ridice de pe pat. big grin Multa vointa iti doresc happy Asta e cel mai important, zic eu. :*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mananc regulat si echilibrat, si alerg aproape in fiecare zi, cand ploua afara "fac" in casa la bicicleta, sau la banda de alergat, imi fac timp in fiecare zi pentru sanatatea mea, e pe primul planhappy.