| MaDaLiNa_5574 a întrebat:

Cum vindeci o besica aparuta in gura?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Depinde care este cauza apariţiei acesteia. De preferat ar fi să mergi la medicul de familie, însă o poţi "trata" şi cu glicerină boraxată cu propolis şi gălbenele. Se găseşte la farmacie şi costă 5-7 lei, 25 ml.
Sănătate!

| MenInShadow a răspuns:

Aia se numeste afta, nu basica, si se vindeca ori spargand-o, dar o sa doara putin, ori punand glicerina pe ea.
Glicerina se cumpara de la farmacie, dar daca pui glicerina, se vindeca putin mai greu.
Daca spargi afta, dupa 1 noapte se vindeca sau poate sa dureze putin mai mult, oricum daca o spargi se vindeca mai repede decat daca dai cu glicerina

| BRG a răspuns:

Glicerină boraxată cu stamicin, vindecă bășicuța din gurița dvs

| Crysty1996 a răspuns:

In gura? n-am auzit nicioadata de asa ceva

| BalonashColorat a răspuns:

Te duci la medicul de familie ...si ati da o reteta.o iei si urmezi tratamentul apoi te duci la control sa vada cum a dat roade tratamentul si daca e ok e bine daca nu alt tratament si eu am avut basica in gura acum nu mai am