| ovy_5607 a întrebat:

Cne poate sa imi spuna si mie ca sa fac pentru ca am o besica in gura si ma doare de imi dar capacele?

2 răspunsuri:
| RoXyRaLu a răspuns:

Pai depinde unde anume in gura o ai. Daca o ai pe limba, trebuie sa te duci la doctor si sa iti dea un tratament ceva dar daca o ai langa un dinte sau o masea( cum am avut eu ) inseamna ca este,, o punga cu puroi " care trebuie sparta pentru a nu risca sa faci infectie.Te duci la dentist si o sa iti dea cu o anestezie la care nu simti nimic si o sa iti sparga locul ala acolo.In urmatoarele 30 de minute nu mai trebuie sa mananci si sa bei nimic.
Dupa o ora nu vei mai avea nimic!
fundita?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Probabil ai o aftă. Nu este nimic grav și va dispărea singură în câteva zile. Poți totuși să iei de la farmacie o soluție contra aftelor bucale pe care să o aplici cu o compresă sterilă pe zona dureroasă, de două ori pe zi. Dacă nu îți trece, mergi la un consult stomatologic pentru a evita orice complicație.